Informácie

1. Zasklenie terasy

Chcete si svoju terasu užívať v každom ročnom období? Zasklenie môže byť ideálnym riešením.

Na jednu stranu vám totiž poskytuje dostatok súkromia a pokoj od počasia, ale zároveň vás vďaka otvárateľným stenám neodrezáva od exteriéru. Okrem toho tiež nemusí byť zasklená celá plocha terasy – stále si môžete nechať miesto na futbal s deťmi, a zároveň mať príjemné miesto na jesenné vínko pri sviečkach.

2. Prečo zasklenie terasy od WolMont?

Výhody zasklenia od WolMont:

Bezplatná cenová ponuka a premeranie priestoru

Bezplatná cenová ponuka a premeranie priestoru

Nechajte si vypracovať cenovú ponuku na mieru – úplne zadarmo.
Rýchle dodanie po celom Slovensku

Rýchle dodanie po celom Slovensku

Nečakajte mesiace, zasklenná terasa môže stáť už do 6 týždňov.
Minimálna údržba zasklennej terasy od WolMont

Minimálna údržba zasklennej terasy od WolMont

Spoľahnite sa na kvalitu s 20-ročnou zárukou.

3. Aký je postup objednania?

Keďže všetky naše produkty sa vyrábajú na mieru podľa daného priestoru, výroba môže trvať niekoľko týždňov. Za ten čas však na vás čakajú určité povinnosti a príprava, ktorú musíte dokončiť skôr, než vám pred dverami zastaví naše montážne auto.

4. Príprava

Pri zasklievaní terasy v bytovom či rodinnom dome je najkomplikovanejšou časťou práve správna príprava. Montáž a úprava priestoru totiž zaberie niekoľko hodín – ale vybavovanie povolení a dohodnutie sa so susedmi môže byť prácou na niekoľko týždňov. Preto sa uistite, či predtým než vám pred dverami zastavia naši montéri, máte vybavené a pripravené tieto veci:

4a. Ohlásenie na úrade

Zasklenie terasy je zásahom do budovy, na ktorý môže, ale nemusí stačiť ohlásenie na stavebnom úrade (väčšinou na mestskom úrade). Bude to záležať hlavne na tom, či budete terasu rozširovať a meniť, alebo robiť len minimálne zásahy.

Keďže stavebné úrady rozhodujú od prípadu k prípadu, najlepšie urobíte, ak si necháte poradiť priamo na mieste. V bytovom dome totiž môže aj obyčajné zasklenie znamenať nadmerné zaťaženie budovy – a možno bude vyžadovať aj posudok od statika.

4b. Súhlas susedov

Súhlas susedov v rodinnom dome je potrebný, len ak budete zasklenie stavať blízko hranice pozemku.


Pri terase v paneláku je to však horšie. Okrem súhlasu nadpolovičnej väčšiny obyvateľov sa musíte tiež postarať, aby zasklenie:

  • nenarúšalo vzhľad budovy: pri dizajnovaní a výbere farieb treba myslieť okrem vášho vkusu aj na budovu ako celok
  • neohrozovalo statiku: akékoľvek pochybnosti skonzultujte so stavebným úradom. Prípadné dopady vyhodnotí vo svojom posudku statik.

4c. Informovanie o stavebných prácach

Niekoľko dní pred začiatkom montáže musíte susedom oznámiť, že budú prebiehať stavebné práce – buď osobne, alebo správou v spoločných priestoroch.

4d. Príprava interiéru

Stačí, ak pred naším príchodom necháte terasu prázdnu. Keďže pri zasklievaní prebiehajú aj stavebné práce, treba počítať s hlukom a prašnosťou.

5. Montáž

  • Každý deň v týždni, kdekoľvek na Slovensku
  • Montáž presklenia trvá v priemere 2-3 dni
  • Potrebujeme len prístup k elektrickej zásuvke, o všetko ostatné sa postaráme
  • Kompletná montáž vrátane upratania, vrátite sa do rovnakého priestoru aký ste nám nechali

20-ROČNÁ ZÁRUKA A STAROSTLIVOSŤ

Za svojou kvalitou si stojíme – preto na naše zasklenie poskytujeme 20-ročnú záruku.

Aby vám však slúžilo čo najdlhšie, bude si vyžadovať raz za niekoľko rokov vašu pozornosť:

  • Hliník, z ktorého sú okenné rámy, nehrdzavie. Stačí teda, ak raz za niekoľko rokov skontrolujete, ako na povrchu drží lak. Po mnohých sezónach sa môže stať, že farba postupne vybledne, alebo začne praskať – vtedy stačí zobrať železnú kefu, miesto očistiť od starej farby, a počas suchého teplého dňa ho znova pretrieť.
  • V priebehu rokov sa tiež môže stať, že na oknách a dverách pôsobením tepla a zimy stratí tesnenie svoje vlastnosti. Ak si všimnete, že sa drobí alebo opadáva, spojte sa s nami mailom alebo telefonicky. Naši odborníci vám poradia ako tesnenie obnoviť, alebo si s nimi dohodnete termín servisu.

Pozrite si zasklenia terasy, ktoré sme už spravili.